Strona głowna
Firma Reinforced Shuttlecocks Limited znana dzisiaj jako RSL została założona ponad 80 lat temu w 1928 roku w Londynie. Pierwszym produktem firmy związanym z badmintonem, wyprodukowanym w Londyńskiej fabryce, była oczywiście lotka do badmintona.
Do roku 1980, zakłady produkcyjne znajdowały się w słynnej starej części "Cinque Port" w Kent. W 1980 roku w wyniku połączenia się z D.H. Shuttlecocks Group produkcja została przeniesiona do Chin. Połączenie firm dało korzyści dwustronne, RSL uniezależniło się od zewnętrznych dostawców surowego materiału, tj. gęsich piór i od tego czasu mogło korzystać z fabryki surowego materiału partnera który dostarczał najlepszy materiał dla RSL'a. RSL w zamian dostarczyło technologię i kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji lotek do badmintona.
Obecnie RSL posiada największą fabrykę na świecie przygotowującą piór do lotek badmintonowych. Nowa fabryka zajmuje obszar 150 akrów co jest porównywalne z 56 dużymi boiskami do piłko nożnej. Fabryka ta zajmuje się wyłącznie przygotowaniem piór do lotek. Dziennie przetwarza ponad dwie tony surowego materiału i prawie 70 ton na miesiąc co daje nam około 70 milionów piór (wartość ta miała być podwojona do 2008 roku).
RSL uważa pióra za najważniejszy element lotki ponieważ determinuje jej wytrzymałość, lot, prędkość i to jest główna przyczyna dlaczego RSL chce mieć pod kontrolą swój materiał do produkcji lotek (większość producentów jest uzależniona od zewnętrznych dostawców piór).

Aktualnie RSL produkuje lotki, rakiety, ubrania, akcesoria i wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego badmintona.


RSL również od wielu lat wspiera i promuje badmintona jako sport na całym świecie. RSL jest oficjalnym partnerem Międzynarodowej Federacji Badmintona.

Lotki RSL
Lotki RSL
Fabryka RSL
Surowy materiał
Pióra do lotek
RSL produkcja
Logo BWF
logo RSL
Lotka RSL
Lotka RSL z lat pięćdziesiątych